Mikulášský trojboj v hale

Na začátku prosince 2017 jsme pro děti z atletických školek připravili mikulášské závody.

Závody probíhaly ve třech podvečerech (4.12., 8.12. a 11.12. 2017) čímž se zaplnila nejmodernější česká atletická hala ve Vítkovicích stovkami malých atletů. Soutěžilo se ve třech disciplínách – překážková dráha, skok daleký a běh 80 m. Začínající atleti zápolili v krásné hale, v rámci běhu si vyzkoušeli klopenou zatáčku, a to vše za mohutné podpory obecenstva z řad rodinných příslušníků.

O celkovém pořadí rozhodoval součet umístění ve všech třech disciplínách. Mimo stupně vítězů byli oceněni všichni nadšení účastníci. Rozsahem tato akce dalece přesahuje hranice města Ostravy, neboť účastníci závodů pocházejí nejen z města Ostravy, ale také z přilehlých i vzdálenějších obcí Moravskoslezského kraje.

Celkem se závodů zúčastnilo přes 300 dětí ve věkových kategoriích od 3 do 10 let, o které se starali trenéři atletické školky i pomocníci z řad mladých vítkovických atletů. Velké díky patří nejen rodičům za podporu jejich dětí při sportu a pohybu, ale také trenérům z atletické školky za pravidelné vedení těchto dětí k základům atletiky a gymnastiky, jež jsou nezbytné pro každého sportovce, a hlavně velké poděkování našim sponzorům, díky kterým jsme mohli závody zpestřit krásnými cenami a atmosférou.

Fotky ze závodu naleznete ve fotogalerii ZDE.
Dokument ke stažení si můžete stáhnout ZDE.