Mgr. Romana Bělocká

licence: trenér 2.třídy

mob.: 732 172 852

email: romana.dubnova@seznam.cz

Již od útlého mládí byl sport mým koníčkem číslo jedna. Prošla jsem několika sportovními odvětvími, jako např. sportovní gymnastika, balet nebo různé míčové hry, až jsem se nakonec dostala k lehké atletice. Po absolvování klasické žákovské všestranné přípravy a zkoušení si všech možných disciplín, mi učaroval skok vysoký. V této disciplíně jsem se i díky předchozí různorodé přípravě, (např.právě gymnastické průpravě) poměrně rychle prosadila a již od dorostenecké kategorie jsem reprezentovala ČR při mezistátních utkáních. Mezi seniorkami jsem reprezentovala mj. při ME v Goteborgu 2006, HME v Birminghamu a MS v Osace 2007 a zejména na LOH v Pekingu 2008, kde jsem se probojovala až do finále. Během své sportovní kariéry jsem se stala celkem 7x mistryní ČR, 6x akademickou mistryní ČR, zúčastnila jsem se řady prestižních mezinárodních mítinků včetně dnešní varianty Diamond league.
Mé pedagogické kompetence zahrnují úspěšné absolvování studia magisterského studijního programu na PdF OU v oboru Učitelství II.stupně v kombinaci Biologie – Tělesná výchova. Během své dosavadní pedagogické praxe jsem si vyzkoušela práci s žáky na 2. a 3.stupni, ale také s „prvňáčky“. S politováním musím říct, že pro nás dříve běžné pohybové dovednosti jako skákání přes švihadlo, běh, kotouly aj., jsou pro řadu dnešních školáků neznámé. V tomto je pro mne velká motivace k práci s našimi nejmenšími, u nichž se budu snažit především o zvládnutí základních pohybových dovedností, všestranný přirozený rozvoj pohybových schopností (rychlost, obratnost, síla, vytrvalost) a také o budování si vztahu k pohybu jako takovému.
Vyrostla jsem v době, kdy nebylo na výběr tolik „lákadel“ jako mají děti dnes a tak se sport stal jednou z dostupných variant, jak smysluplně trávit volný čas. Dnes je bohužel situace jiná. Přesto věřím, že je možné děti nadchnout i něčím tak prostým jako je pohyb a že vytvořením si kladného vztahu k pravidelnému sportování lze u dětí bojovat s neduhy dnešní doby a tak je později mnohem snáze i provést problematickým obdobím dospívání. A také všichni známe přísloví : „Co se v mládí naučíš,….“
Těším se na setkávání s vašimi dětmi v některé z našich-vašich školiček.